Zalaegerszeg - A Monicomp Liga 13. fordulójának szombati rangadóján a ZTE 2-1-re legyőzte az FTC-t, a zalai csapat továbbra is három ponttal követi a listavezetőt.

ZTE FC - Ferencvárosi TC 2-1 (1-0)
Vezette: Kassai Viktor (ifj. Tóth Vencel, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Balázs a 4., Delic (11-esből) a 89., illetve Rósa a 64. percben

A 4. percben nagy kapushibát kihasználva került előnybe a ZTE: Justin Haber ejtette ki a labdát egy beadás után, a Ferencváros kapusa Simon Attila elől még menteni tudott, a labda azonban Balázs Zsolt elé került, aki az üres kapuba helyezett (1-0). Még az első félidőben egyenlíthetett volna a Fradi, a 19. percben Marek Heinz lesgyanús szituációban ugratta ki Andre Schembrit, aki egyedül törhetett Vlaszák Géza kapujára, de lövése pontatlan volt. A második félidő 17. percében Horváth András tálalt Balázs elé, aki átemelte a labdát a kapus fölött, de az egyik védő a gólvonal előtt fejjel menteni tudott. Két perccel később egyenlített az FTC, Schembri labdája után Rósa Dénes vette be a hazai kaput (1-1). A hajrában megszületett a ZTE győzelmet jelentő találata, Ahmet Delic a 89. percben tizenegyesből alakította ki a 2-1-es végeredményt.

Fotó: ztefc.hu

Forrás:mlsz.hu