A rendkívüli hőség és az aszály miatt egyre több zalai településen vált szükségessé a vízhasználat korlátozása. Balaicz Zoltán polgármester közösségi oldalán arról tájékoztatott, hogy a vízkorlátozás jelenleg már 69 települést érint a megyében, köztük Zalaegerszeget is. A bejegyzés szerint Arnhoffer András, a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: az idei vízfogyasztás még a tavalyi, szintén problémás nyárhoz képest is jelentősen magasabb. A korlátozás értelmében tilos a közparkok és a házi kertek tömlős locsolása, a járdák és utak mosása, az automata öntözőberendezések működtetése, a gépjárművek tömlős mosása, valamint az úszómedencék feltöltése. A polgármester arról is tájékoztatott, hogy a kánikula idején a Zalavíz Zrt., a városi intézmények és cégek összefogásával a következő napokban ingyenes vízosztást szerveznek a Dísz téren.